והרמה צהלה ושמחה: סיכום אירועי פורים ברמת בית שמש ג' – גלריית ענק

פורים הוא ללא ספק החג העמוס ביותר בלוח הפעילות של המגדלור החב"די ברמת בית שמש ג'. אלו 24 שעות בהן דוחפים עשרות אירועים, כינוסים ומסיבות, קריאות מגילה ללא הפסקה, דאגה למבודדים יחד עם קיום מצוות החג.
ייתכן שניתן לזקוף לזכות מאפיין מסוים של החג את ההספק האדיר בניצול הזמן ועוצמת הפעילות. כנראה זו התרוממות הרוח והעליצות הכוללת, ה'לחיים' שמרוממים את השלוחים, הפעילים וחברי הקהילה אל מעבר למגבלות הזמן והמקום.

עם שבירת התענית נערכת קריאת מגילה ברוב עם בהיכל בית הכנסת. אל האולם עולים מקרוב ומרחוק קהילה ומקורבים כדי להיות חלק מהמעמד המיוחד של קריאת המגילה בציבור. הילדים עליזים בתחפושות מקוריות והוריהם בכובעים מסוגים שונים מסכיתים למגילה המוטעמת ופורקים את זעמם ב'המנים' עד שההר כולו מזדעזע.


המשכה של הפעילות מרכזת את ילדי הקהילה למסיבת פורים חגיגית עם הפעלה מיוחדת שכוללת את הצגת סיפורי המגילה בצורה מרתקת.
כשהילדים מועסקים, סיירת המגילה כבר על הקווים. פושטים על רחובות העיר ונוקשים בדלתות מבודדים או עונים לקריאות לקריאת המגילה אישיות.
בינתיים, אחרים יפשטו על המרכז המסחרי וינטעו שם אוהל קריאת מגילה. בו, יערכו קריאות מסביב לשעון לכל החפצים לקיים את מצוות החג.


אחרי לילה לבן יפתח היום עם שחר בתפילת שחרית וקריאה ברוב עם נוספת. אחריה כל אחד יתפקד לתחום אחריותו כשקבוצה עליזה תצא בשיירה למכללה הלאומית לשוטרים להביא את שמחת החג.
אחרי קריאות ללא הפסקה, מסיבות ואירועים יתקבצו חברי הקהילה בביתו של הרב גילוכובסקי להתוועדות חסידים וסיכומו של חג.


והמספרים יסכמו את תנופת הפעילות שצומחת אקספוננצילית משנה לשנה:
כ2000 אנשים שמעו את המגילה בבית חב"ד.
סיירת מגילה ביקרה ב45 בתים.
מסיבה ל350 ילדים
אוהל המגילה במרכז המסחרי ג' 2 השמיע את מגילת אסתר לעשרות אנשים.

דליי השמחה שנשאבו בחג הזה וודאי יוסיפו כח ועוצמה לחוסנה וגיבושה של הקהילה בשנה העוקבת!