מעל ומעבר לכל הציפיות: קרוב ל3,000 איש השתתפו בשמחת בית השואבה ברמב"ש ג'

חשמל באוויר. המונים שמקפצים בתיאום לקולות התזמורת. בסים מרטיטים. נקישות קלידים מפתיעים ושאגות שמחה מקהל משולהב.

במוצאי שבת חול המועד, זרמים של אנשים התנקזו למרכז המסחרי של רמב"ש ג'. מקצוות העיר ומרחבי הארץ, מקהילת חב"ד ומכל החסידויות והזרמים התקהלו כולם לאירוע המרכזי של חג הסוכות: שמחת בית השואבה של חב"ד ברמת בית שמש ג'.

תזמורת מורחבת של נגינה בניצוחו של דווידי נחשון שהפליאה להרים את הקהל.

הזמר החסידי ר' שמחה פרידמן בכשרונו הנדיר התחבר למקום ועל ידי תקשורת עם ציבור החוגגים הקפיץ וכידרר, הרים והלהיט. חומות נפלו ומעגלים התרוממו.

בין לבין, התקיים מופע להטוטי אש עבור המאות הרבות של הילדים שפקדו את האירוע. אבוקות התעופפו באוויר ומלא פרצופים קטנים התמלאו תדהמה.

רב הקהילה הרה"ח הרב חיים אליהו גלוכובסקי שליט"א ניצל את הבמה כדי לברך את הקהל ולהרוות את ההמונים בעניינה הפנימית של שמחת החג והרה"ג הרב מיכאל שלמה אבישיד שליט"א רבה של קהילת חב"ד ברמב"ש א' הוסיף והעמיק בנקודות אור על המועד.

עם תום דברי החסידות התחדשו, ביתר מרץ, ריקודי השמחה. האדמה רעדה מעוצמת החגיגה.

ואז חיפשנו אותו על הבמה ולא מצאנו. לאחר חיפוש ארוך איתרנו אותו ושלפנו אותו מלב המעגלים. כולו נושף, מתנדנד מותש על רגליו אך פניו מוארות בחיוך כובש, "אתם צופים בלייב בכוחו של הרבי. התכוננו לעשרות והגיעו אלפים! אני פוגש באנשים שלא דרכו אף פעם בבית חב"ד ועכשיו ניצת הזיק החסידי בלבם. השמחה ברמה ג' היא המשאבה החזקה ביותר בארץ!"
כך תמצת את האירוע עליו עמל ימים רבים שליח הרבי לשכונה הרב בנימין מנדלסון.

ניתן רק לסכם עם תוספת קטנה לאמרה המפורסמת:
'מי שלא ראה שמחת בית השואבה ברמת בית שמש ג' – לא ראה שמחה מימיו.'

את האירוע כיבדה במילות ברכה ראש העיר ד"ר עליזה בלוך שיחד עם חבר מועצת העיר החב"די ר' ישראל מנדלסון דאגו להצלחת האירוע הן מבחינה לוגיסטית ואירגונית והן בהשתתפות תקציבית.

צילום: רווח הפקות

לתרומת זכר למחצית השקל