שעת הכושר: 'מבצע כשרות' בלב בית שמש

כשרות וכשרון: צוות הבית חב"ד יצא ל'מבצע כשרות' בלב בית שמש

פניה ממרכז העיר בית שמש בבקשה להכשיר מטבח שהגיעה למוקד 'מבצע כשרות' – חב"ד זימנה את צוות פעילי בית חב"ד יחד עם השליח הרב בנימין מנדלסון והרב שרגא דהן להכשיר את מטבחה של המשפחה ואף להפגיש אותה עם כללי הכשרות המאכלים ועיקרי ההפרדה בין בשר לחלב.
השירות החדש של הבית חב"ד מציע לכל המעוניין להקפיד על הידורי האכילה, להזמין את המתנדבים חדורי השליחות להכשיר את המטבח ולהגעיל במים רותחים את סירי וכלי הבישול.
"הצוות פעל ביסודיות ובשיתוף פעולה מעורר הערצה" משתפת ר' מהעיר, "לאורך כל תהליך ההכשרה הם שיתפו אותנו בהלכות הכשרת הכלים כיצד מבטלים המים הרותחים את טעם הבשר או החלב 'שנבלע' בסירים ובסכו"ם וגם סיברו בטוב טעם את הלכות כשרות המאכלים ודעות ההמתנה בין בשרי לחלבי. בסיום הותירו בידינו חוברת סיכום מאירת עיניים ששפכה אור על כללי ההלכה וחיממה לנו את הלב".
'מבצע כשרות' הוא אחד מ'עשרת המבצעים' עליהם הכריז הרבי בשנת תשל"ה, אז הורה לשלוחיו לפעול שבכל בית יהודי ישמרו על הלכות כשרות הנוגעות לעצם נפשו של יהודי. צוות פעילי הבית חב"ד עומד הכן לעזור ולסייע לכל אחד בהפיכת מטבחו וחייו לחיים כשרים ומאירים על פי דרך התורה ומצוותיה.