הקהל תקדימי: אלפים רבים חגגו בשמחת בית השואבה המרכזית

הקהל תקדימי: אלפים רבים חגגו בשמחת בית השואבה המרכזית ברמת בית שמש ג' | שמחה בשיא עוצמתה

עם צאת חג ראשון החלו הנחילים.
שיירות רכבים, עגלות וילדים, צועדים יד ביד מכל המגזרים עלו לרגל אלפים על אלפים מכל העיר והסביבה למרכז המסחרי של רמת בית שמש ג'.

על במת ענק עם פירוטכניקה וזרקורים צבעוניים ניצב ר' דוידי נחשון כשלצידו הרכב תזמורתי חדור אש שפצח בשיר המשלהב "ושמחת בחגך". ענק הזמר החסידי ר' שמחה פרידמן נשא קולו והקהל ניתר באוויר בשמחה שהמילים יתקשו לתאר.

לאחר חימום ראשוני דממה המוזיקה וכיבדה את הרב בנימין מנדלסון לקבל בברכה את המשתתפים הרבים "האירוע נערך בדיוק לפי הקביעות של אירוע ההקהל שנערך בבית המקדש, ההשתתפות ההמונית המרגשת הזאת והשמחה פורצת הגדרים וודאי מקרבים אותנו לרגע ההקהל האמיתי והמיוחל בבית מקדשנו" נאם הרב מנדלסון וזימן את רב קהילת חב"ד בשכונה – הרה"ח חיים אליהו גלוכובסקי לשאת דברי תורה וברכה ממהות היום "מטרתנו להיות אבן שואבת של אור התורה והחסידות לכל סביבתנו". לאחריו נשא דברים הרה"ג מיכאל שלמה אבישיד רב קהילת חב"ד ברמה א' "שמחת בית השואבה נותנת לנו הזדמנות לשאוב דליים של שמחה לכל השנה". חבר מועצת העיר ר' ישראל מנדלסון בירך את הקהל והזמין לשאת דברים את ראש העיר ד"ר עליזה בלוך שהפתיעה וכיבדה בנוכחותה "סיירתי בכל העיר ומה שקורה כאן ממגנט. תמשיכו לשמוח ולהפיץ שמחה לכל העיר כולה" איחלה.

הדברים המרגשים הצליחו לגעת בכל האלפים בזכות מסך הענק שהעביר את המתרחש על הבמה במעגל סגור לכל הקהל ברחבה.
מיד בסיום רעמו התופים ונמתחה הגיטרה והתזמורת הרעידה מחדש ביתר עוז את ההמונים.

מעגלים על מעגלים של אלפי אנשים הגדירו מחדש לאן מסוגלות להגיע עוצמות השמחה. בקרן זווית נערכה הפעלה מיוחדת לילדים עם הגרלות פרסים וריקודים מותאמים כדי לשתף גם אותם בשמחה המיוחדת.

מי שלא ראה את שמחת בית השואבה ברמב"ש ג' באמת שלא ראה שמחה מימיו.

צילום: מ. רווח