צמאה לך באמפי

רבבות התוועדו בדרייב-אין | הרבי הוקרן בענק | קידוש שם ליובאוויטש היסטורי

פרסום מאסיבי על אירוע הענק בפורמט המקורי גלגל אל האמפי מאות רכבים. בזה אחר זה גלשו המכוניות אל המדשאה הענקית והסתדרו כחיילים בהוראות הסדרנים. בסהר ענק, אלפי פנסי רכב היישירו מבט אל בימת הכבוד.

כל משתתף צוייד בערכת התוועדות שכללה מיני מזונות, בקבוק לחיים וספר התניא קדישא בהוצאה מהודרת.

מערכת סאונד מתקדמת שידרה את תכני האירוע על תדר רדיו ייעודי שאליו התחברו כולם, ובצורה סימולטנית האזינו לתכנית המרוממת.

בפתח ההתוועדות הוקרן הרבי.

הזרקורים כבו, אורות הבמה הומעמו ופני קודשו של הרבי הופיעו על כל המסכים. האווירה של בית חיינו חדרה אל בית שמש וקולות החסידים מהוידיאו שמנגנים 'צמאה לך נפשי' התערבבו בקולות רבבות המשתתפים שישבו ספונים ברכביהם. קידוש ליובאוויטש שכזה טרם נצפה בעיר, עשרות רבות של יהודים שרים בלהט ניגוני חב"ד ומרותקים לפני נשיא הדור.

בעריכת מדיה מרהיבה הוקרנו על המסכים נאומים מפי

השליח הראשי הרב אליעזר ויינר שליט"א ומרבני קהילת אנ"ש בעיר הרה"ג הרב אבישיד שליט"א והרה"ח הרב גלוכובסקי שליט"א, ששלהבו בתורם את הקהל בענייני המועד, בחידושה של תורת החסידות והשלכותיה לימינו.

את ההתוועדות כיבדו בנוכחותם ראש העיר ד"ר עליזה בלוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי וסגנית ראה"ע עו"ד רינה הולנדר, חה"כ הרב משה אבוטבול ועוד רבנים ואישי ציבור רבים. ראש העיר העבירה על גבי המיקרופון את הערכתה הרבה לפועלם של שלוחי הרבי ובמיוחד לחבר מועצת העיר ונציג חב"ד בעירייה ר' ישראל מנדלסון שבזכות האמבציה שחונן בה ומאמציו הרבים התקבלו האישורים לקיום האירוע.

לאחר שעות של התעלות והתרוממות רוח עזבו הרבבות את הרחבה מותירים שקעי גלגלים כעדות למאורע ההיסטורי שנחתם. ר' יענקי קליין אמרגן האירוע שפיקד על המערך סיכם בקורת רוח רבה וציין שללא שילוב הכוחות חוצה המגזרים והקהלים לא היה ניתן להרים את הדרייב-אין המיוחד.

תודתיו נשלחו לעיריית בית שמש לר' נתי אלבר אחראי המדיה ולשירותי בריאות כללית מחוז ירושלים, שכמי שאמונים על בריאותם של מרבית מחסידי חב"ד תושבי העיר בית שמש הנמנים על לקוחותיה, לקחה על עצמה את האחריות להכווין את האירוע כדי שהנחיות משרד הבריאות ישמרו וכן חילקה חוברות הנחיות שמירת בריאות, וברוח המצב של השהייה ברכבים גם הוראות שמירה ותזכורת למניעת שכחת ילדים ברכב, ואכן כל רכב שנכנס בשערי הדרייב אין התקבל בברכה ע"י שלט רחב היקף מבית קופת החולים המובילה 'כללית' בברכת לשנה טובה ובריאה בדרכי החסידות. מנהלי האירוע מודים לרב משה רוזנגרטן מנהל המחלקה החרדית במחוז ירושלים ולרב דוד שכטר מנהל הפרויקטים על התגייסותם למען הצלחת האירוע

וכן לנותני החסויות הנוספים.

האירוע הוכיח מעל לכל ספק את עוצמת השפעתה של חסידות חב"ד בעיר המתפתחת, וכיצד הצביעו אלפים בגלגלים ובחרו לבלות את מוצאי השבת באווירה החמימה של התוועדות י"ט בכסלו.