התכנסות והתחזקות: ל"ג בעומר בצל האסון

התכנסות והתחזקות: סיכום אירועי ל"ג בעומר בצל האסון

בחמישי בערב עשרות רבות של תושבים, מהעיר ומהרמה, התכנסו לכנס חגיגי לציון הילולת התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי. התכנית כללה תכנים והפעלות שמתאימים לכלל הגילאים, החל מילדים קטנים ועד למבוגרים. מופע קסמים הפליא את המשתתפים, ולהטוטי אש הלהיטו את האווירה.
במרכז התכנית, כפי המסורת, הודלקה מדורת ל"ג בעומר לצלילי שירי מירון וניגוני שמחה. קטעי וידאו מהרבי – יוזם תהלוכות האחדות של ל"ג בעומר – משתתף במוקד המרכזי של התהלוכה בניו יורק, מעודד את המשתתפים ונושא שיחות תורה וברכה בענייני היום הוקרנו בסיום הכנס ושאבו את ההמונים לרגעי ההוד הקדושים במחיצת הרבי.

בבוקרו של יום שישי עם הגיע הידעה הקשה על האסון שהתרגש על החוגגים במירון, שרסיסי הדיווחים התגבשו לידיעה המחרידה, ומניין הנספים טיפס ועלה, התעטפה הקהילה אבל.

הצעדה העליזה שתוכננה, הוסבה לתהלוכת חיזוק ומפגן אחדות של תפילה ותחינה לרפואת הפצועים ולעילוי נשמות הניספים. בלבבות שותתים צעדו גברים נשים וטף, מבכים את השרפה וחוזרים את פסוקים מהתהילים ומ12 הפסוקים לזכר הקדושים הנפטרים. מחיצות קרסו בין מגזרים וחשפו את ליבת העם היהודי: אחדות איתנה מול כל צרה ואתגר.

ל"ג בעומר תשפ"א יחרת היסטורית בדפי העם והקהילה. האירוע הטרגי שנצרב בתודעת הכלל והפרט יזכר עוד עשורים ככזה שבעוצמת שברונו השלים חלקים ותפר קרעים בין חלקי העם. אחדות שכזו תוביל בוודאות לגאולה השלמה מחשכת הגלות וקיום היעוד וההבטחה 'והקיצו ורננו שוכני עפר' וקדושי מירון בתוכם.